Haber

İçişleri Bakanı Soylu: Yeşil Sol Parti Kandil’in talimatıyla kuruldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yeşil Sol Parti bizzat Kandil’in talimatıyla kuruldu ve bu seçimlerde HDP’ye alternatif parti olarak kuruldu” dedi. söz konusu.

24 TV’de katıldığı Seçim Özel programında gazeteciler Murat Çiçek, Fadime Özkan ve Mustafa Kartoğlu’nun gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan AK Parti 2. Bölge Milletvekili Adayı Soylu, Erzurum ve Nevşehir’de 51. ve 52. Köklendirme Operasyonlarının yapıldığını belirtti.

Deprem bölgesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Soylu, Türkiye Afet Sonrası Kurtarma Planı kapsamında bölgede iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

“Yeşil Sol Parti bizzat Kandil’in talimatıyla kuruldu”

Bakan Soylu, 14 Mayıs seçimleri sürecindeki siyasi oluşumlar ve ittifaklara ilişkin soruya, “Yeşil Sol Parti, sicilini temizlemek için kurulmuş bir sol partidir. 2 yıl önce bu kararı aldılar, biz de ona geçtik.” iki yıl önce devletin bilgi ve belgelerine.Bu karar Kandil’dir.Karardır.” ifadelerini kullandı.

Bu bilgilerin devletin en üst düzey güvenlik birimlerinde kayıt altına alındığını söyleyen Soylu, “Yeşil Sol Parti bizzat Kandil’in talimatıyla kuruldu ve bu seçimlerde HDP’ye alternatif parti olarak kuruldu. İstedikleri bu. Orada bir siyasi parti ile illüzyon yaratıp burada saf haliyle bir parti ile farklı bir adım atabilir mi Ha Ali Veli ha Veli Ali Başka bir durum söz konusu değil Bu partide dağdan gelen teröristler iş başında Listeler. Yarın kim olduğu çıkar. Giyinir, resimle dağlara çıkar.” dedi.

“İYİ Parti’de bir FETÖ seçmeni kaldı”

İYİ Parti ve Genel Başkanı Meral Akşener’i eleştiren Soylu, İYİ Parti’nin bugüne kadar protesto seçmeninin üzerine yürüdüğünü, protesto seçmeninin Meral Akşener’in istikrarsızlığını ve kendi adına oy oluşturma talebini görünce ayrılmaya başladığını iddia etti. Parti.

İYİ Parti’den ayrılan protesto seçmeninin Muharrem İnce’ye döndüğünü ve bir kısmının CHP’ye döndüğünü belirten Soylu, “İYİ Parti’de bir seçmen kaldı, FETÖ seçmeni kalıyor. Sözlerimi bir yere kaydedin… Türkiye’de yüzde 1 ila yüzde 1,5 FETÖ’cü var, orada kalacaklar.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu